[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره من :: عضویت در پایگاه :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره من::
یادداشت های من::
وب نوشت::
اخبار و اطلاع رسانی::
تالار افتخارات::
سوابق اجرایی::
پژوهش ها::
کتاب ها::
در رسانه ها::
نقد و معرفی کتاب::
گالری::
دانلود فایل::
بانک پاورپوینت::
کتاب الکترونیک::
فوتبال و جامعه::
ورزش و محیط زیست::
پیوندها::
ارتباط با من::
تسهیلات پایگاه::
عضویت در پایگاه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
:: خوش آمدید ::

AWT IMAGEAWT IMAGEAWT IMAGE

:: پزشکِ مهندس، مهندسِ پزشک ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۲/۳ | 
پزشکِ مهندس، مهندسِ  پزشک

هادی آقازاده

آلتشولر، بنیانگذار «تئوری حل نظام مند مسئله» یا TRIZ در دفتر ثبت اختراع شوروی کار می کرد و کارش بررسی اسناد ثبت اختراع بود. در تسلسل همین بررسی ها متوجه شد که بسیاری از قوانین اختراع در صنایع مختلف تکرار می شوند به گونه ای که مثلا یک مسئله ای که در مهندسی کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد، بعد از سال ها در علم شیمی منجر به ارائه ی رویکردی جدید می شود. روشی که اگر دانشمندان علم شیمی از آن آگاهی داشتند، قطعا اختراع آنها بسی زودتر ممکن می شد.
>
:: «بُزدل» باش ولی «مربی» نباش! ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ | 
تحلیل نشانه شناسی تبلیغ «کی روش- بانک سامان»
«بُزدل» باش ولی «مربی» نباش!

 
رضا شجیع
 
بانک سامان، جزو معدود بانک هایی است که ورزش را به عنوان بستری مناسب جهت اجرای برنامه ها و پویش های تبلیغاتی خود انتخاب کرده و در سال های اخیر از فرصت ها و شخصیت های ورزشی برای ساخت و توسعه جایگاه برند خود استفاده کرده است. حضور موفق در رقابت های لیگ جهانی والیبال با شعار «آب هست ولی کم است» و همچنین حمایت ارزشمند از عظیم قیچی ساز به مناسبت پیوستن این ورزشکار به باشگاه هشت هزار متری ها، از جمله برنامه های هوشمندانه این بانک محسوب می شوند. اما استفاده از کی روش در فصل جدید تبلیغات بانک سامان، موضوعی نیست که به راحتی بتوان از کنار آن عبور کرد. سئوال این است که آیا انتخاب کی روش به مانند دو انتخاب قبلی این بانک، انتخابی هوشمندانه محسوب می شود؟ اجازه دهید پیش از پاسخ به این سئوال، تحلیلی نشانه شناسانه پیرامون این تبلیغ و تبلیغات مشابه ارایه دهم:
>
:: پاورپوینت سخنرانان نشست تخصصی ورزش در اولین کنفرانس ملی حکمرانی و سیاستگذاری عمومی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ | 
پاورپوینت سخنرانان نشست تخصصی ورزش در اولین کنفرانس ملی حکمرانی

به منظور بهره مندی هر چه بیشتر علاقه مندان به موضوعات علمی بویژه حوزه سیاستگذاری ورزش، پاورپوینت سخنرانان نشست تخصصی ورزش این کنفرانس علمی مهم در ادامه مطلب منتشر می شود. 
>
:: نقطه‌ی پایانی بر یک آپارتاید! ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۲۶ | 
نقطه‌ی پایانی بر یک آپارتاید!

مهران صولتی

آپارتاید را جداسازی ترجمه کرده‌اند. روندی که طی آن اقشار یا افرادی از یکدیگر جدا می‌شوند تا نظمی جدید شکل بگیرد. شاید عریان‌ترین شکل از آپارتاید در افریقای جنوبی شکل گرفت که طی آن نوعی جداسازی فیزیکی میان شهروندان برمبنای برتری نژادی شکل گرفت. سفیدپوستان به‌عنوان نژاد برتر و شهروندان ممتاز تلقی شده و سیاه‌پوستان به‌عنوان اقشار فرودست تن به جداسازی فیزیکی دادند. تحقیرآمیزترین و ضدانسانی‌ترین شکل از مناسبات اجتماعی! در روزهای اخیر شورای عالی آموزش و پرورش در تصمیمی قابل ستایش به حذف آزمون مدارس نمونه و تیزهوشان، و به تبع آن، به انحلال این مدارس در سه سال آینده رای داد تا عملا به پایان یک آپارتاید آشکار در نظام آموزش و پرورش کشور سلام کند! آزمون های مدارس خاص در تداوم کنکوری شدن زندگی ایرانیان در سال‌های اخیر به دوره‌ی ابتدایی هم تسری یافته و فرصت کودکی و شادزیستن را از فرزندان این مرز و بوم بیرحمانه ربوده بود. آزمون‌هایی که عملا کودکان معصوم را به ماشین‌های تست‌زنی برای کسب موفقیت موهوم در یک آینده‌ی نامعلوم بدل می‌ساخت! آپارتاید شکل گرفته از رهگذر این آزمون‌ها دو بعد داشت؛ اجتماعی و خانوادگی!
>
:: کوچ علم از دانشگاه ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۲۶ | 
کوچ علم از دانشگاه

چشمه سهرابی

 
چرا کانادا، فرانسه، استرالیا، انگلستان، ژاپن و ... همانند ایران آمار تولید علم خود را منتشر نمی کنند؟ محال است آمار تعداد مقالات منتشر شده ژاپن را بیابید. چرا؟ چرا فقط کشورهایی مانند پاکستان، برزیل و هند عطش آمار مقالات دارند؟ جالب است بدانیم که ما تنها کشوری هستیم که رشته علم سنجی در آن دایر است؛ چراکه فقط ما سرگرم علم سنجی خودمان هستیم. ما بالاترین انتشار مقالات در این حوزه را در اختیار داریم. هدف علم سنجی که از حوزه کتابداری آمده است، در واقع مجله سنجی است نه حقیقت علم. علم سنجی قدرت تحلیل محتوای علم را ندارد. مبدع این اصطلاح اصلاً چنین منظوری نداشته است. علم سنجی صرفاً بیانگر شاخص های کمّی است نه کیفی. در سنت های اصیل علمی، تولید مقاله هیچگاه نشان دهنده تولید علم نبوده است. راجرز کتابی نوشته به نام اشاعه نوآوری. تا به حال 2500 مقاله در خصوص این کتاب منتشر شده است. این مقالات تولید علم نیست، یک مناقشه علمی است. این نبردهای علمی زمینه ساز تولید علم است نه الزاما خود علم. اگر آیین نامه ارتقا تا ده سال دیگر همین باشد، ما علاوه بر سرآمدی در تولید مقاله، بیشترین "استاد تمام" دنیا را نیز خواهیم داشت!
>
:: این "اگر"های لعنتی! ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ | 
این "اگر"های لعنتی!

آرزو رضایی مجاز

اواخر فروردین‌ماه ۹۱ بود که سردار نقدی، رییس سابق سازمان بسیج مستضعفان گفته بود: «هرچه به ایمان نزدیک شویم، به موفقیت نزدیک‌تر می‌شویم و اگر روزی تیم فوتبالی داشته باشیم که بازیکنان آن نمازشب بخوانند و با وضو و به نیت برافراشتن پرچم اسلام به میدان بروند، می‌توانیم تیم فوتبال برزیل را هم شکست دهیم:
>
:: سخت و تلخ اما درمان‌پذیر ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ | 
سخت و تلخ اما درمان‌پذیر

محمد فاضلی
 
روایت اول: دانشگاه‌ها گرفتار مرگ کاذب، فساد و جیره‌خواری بودند و اغلب اساتید دانشگاه تمایلی به تدریس نداشتند. آقای ... فقط با جواب دادن به دو سؤال که پاسخ هر کدام یک کلمه بود فارغ‌ التحصیل شد. داوران چیز دیگری از او نپرسیدند.
روایت دوم: مجلس ساختن ساختمان جدیدی را تصویب کرد ولی تصویب کرد که هزینه ساخت آن از ٢٥٠٠٠٠ واحد بیشتر نشود. چهار سال بعد ساختمان هنوز تکمیل نشده بود و آقای ایکس مجوز یک میلیون واحد برای تکمیل آن‌را گرفت. نه سال بعد هنوز ساختمان تمام نشده بود در حالی که مخارج ساخت به ١٣ میلیون واحد رسیده بود. کمیسیونی تشکیل شد تا ساخت آن‌را بررسی کند. کمیسیون در اختیار آقای ایکس بود و ١٤٠٠٠ واحد برای انتشار گزارش بررسی ساختمانی که شرکت خودش مسئول ساخت آن بود، دریافت کرد.
>
:: من از مردم ایران نمی ترسم، از تو می ترسم! ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ | 
پاسخ من به یادداشت دکتر امید هاشمی
من از مردم ایران نمی ترسم، از تو می ترسم!

رضا شجیع

با احترام به شخصیت نویسنده، ولی به نظرم یکی از احساسی ترین و سطحی ترین نوشته هایی است که این روزها در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود. دلایلم را در چند بخش تشریح می کنم:

١- نویسنده از ترس نسبت به مردمان سرزمینش صحبت می کند و بی محابا خلق و خوی مردمان آمریکا و ژاپن را بر سرشان می کوبد. منکر برخی خلق و خوی ایرانیان نیستم و معتقدم باید ریشه این خلق و خوی را در فرهنگ و محیط زیست این سرزمین جستجو کرد. فرهنگی که طی هزاران سال همواره مورد هجوم بیگانه قرار گرفته و مرزهایش طی قرن ها آرام و قرار نداشته است. تغییر مداوم حکمرانان، قحطی و خشکسالی و ناامنی، انسان ایرانی را در موقعیت ذهنی مشخصی تثبیت می کند که در نهایت برای حفظ معیشت و بقای خود، خلق و خوی خاصی را در پیش بگیرد. مقایسه مردمان کشورها بدون در نظر گرفتن بافت اجتماعی و گذار تاریخی، اقدام نسنجیده ای است که می تواند ما و شما را گمراه کند.
>
:: از مردم ایران می ترسم! ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ | 
از مردم ایران می ترسم!

دکتر امید هاشمی
 
چند سال پیش که استان گیلان و شهررشت برف سنگینی بارید و شهر چند روزی دچار بحران شده بود ، از دوستی شنیدم که نان لواش هر بسته تا بیست هزارتومان فروخته شد. قبل از زلزله کرمانشاه ، قیمت کانکس حدود یک و نیم تا دو میلیون بود و پس از زلزله قیمت کانکس به حدود هفت میلیون رسید. با یک برف که شهر تهران به بحران رسیده ، قیمت کرایه تاکسی از فرودگاه امام تا شهر تهران به یک میلیون رسیده است. اینکه مسٸولین مدیریت بحران بلد نیستند ، عجیب نیست ، چون مدیریت یک تخصص آموختنی است که این عزیزان نیاموخته اند. اما چه بلایی بر سر انسانیت آمده است . خیلی دوست دارم کسانی که در شهر رشت نان لواش را بسته ای بیست هزارتومان به مردم فروخته اند از نزدیک ببینم ، برایم جالب است فروشنده کانکس هفت میلیونی خانواده دارد یا نه ؟ راننده تاکسی که کرایه یک میلیونی از مسافرش طلب می کند ، به کدام خدا اعتقاد دارد ؟
>
:: رونالد کوز و ورزشگاه چلسی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۱/۱۷ | 
رونالد کوز و ورزشگاه چلسی

دکتر حامد قدوسی

کوز از نوابغ اقتصاددانان قرن ۲۰ و برنده جایزه نوبل بود که چند سال پیش در ۱۰۲ سالگی فوت کرد و تا نزدیکی زمان فوت هم‌چنان ذهنی فعال داشت. یکی از مهم‌ترین قضایایی که توسط او نشان داده شد و به قضیه کوز معروف است این بود که اگر ۱) هزینه‌های مبادله و مذاکره زیاد نباشد و ۲) حقوق مالکیت افراد مختلف در اقتصاد به خوبی تعریف شده باشد: «مستقل از این که حق اولیه را به چه کسی داده باشیم»، نتیجه نهایی که از چانه‌زنی و مبادله به دست می‌آید می‌تواند کارایی جمعی اقتصاد را بیشینه کند. اول مثالی از یک شرکت لباس‌شویی و یک شرکت فولادسازی را در مقاله معروف خود انتخاب می‌کند ولی اگر زنده بود شاید از مثال امروز ورزش‌گاه چلسی در مقاله‌اش استفاده می‌کرد.
>
ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور
ورود خودکار
بازیابی رمز عبور
::
آمار بازدیدها
تمام بازدید‌ها: 980525
بازدید 24 ساعت قبل: 710
::
Academic Web Tools
اتاق‌های گفتگو:
پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضا شجیع Dr. Reza Shajie Official Website
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 814 queries by yektaweb 3603