[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره من :: عضویت در پایگاه :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره من::
یادداشت های من::
وب نوشت::
اخبار و اطلاع رسانی::
تالار افتخارات::
سوابق اجرایی::
پژوهش ها::
کتاب ها::
در رسانه ها::
نقد و معرفی کتاب::
گالری::
دانلود فایل::
بانک پاورپوینت::
کتاب الکترونیک::
فوتبال و جامعه::
ورزش و محیط زیست::
پیوندها::
ارتباط با من::
تسهیلات پایگاه::
عضویت در پایگاه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
:: خوش آمدید ::

AWT IMAGEAWT IMAGEAWT IMAGE

:: آیا فوتبال ایران به دومین «نقطه انفصال» خود نزدیک شده است؟ ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۱۳ | 
آیا فوتبال ایران به دومین «نقطه انفصال» خود نزدیک شده است؟

رضا شجیع

در ایران هیچ پدیده ای به اندازه فوتبال با فرایند جهانی سازی پیوند نخورده و مجبور نشده است خود را با شاخص های جهانی هماهنگ کند. در اینجا پیوند خوردن به معنای همشکل شدن نیست، به معنای هماهنگ شدن با «سرعت تغییرات» است و این هماهنگی برای ما که می خواهیم نقش فعال خود را در میدان جهانی ادامه دهیم، «ضروری» و در برخی مواقع «اجباری» به نظر می رسد. در اینجا تشریح واژه «سرعت تغییر» که کلیدواژه پرکاربرد آینده پژوهان است از اهمیت بسزایی برخوردار است. در اینجا تغییر، به معنای تبدیل تدریجی از یک وضعیت معین به وضعیت دیگر است که می تواند شامل ارتقاء یا نزول یک پدیده باشد. آنچه از شواهد پیداست؛ سرعت تغییرات میدان جهانی که فناوری نقش بسزایی در آن ایفا می کند؛ دیگر «خطی» نیست، بلکه «تصاعدی» است. در مثالی تاریخی؛ بوذرجمهر حکیم از فردی می خواهد که در خانهء اول صفحهء شطرنج یک «دانه گندم» بگذارد و آن را در هر خانهء همسایه دو برابر کند. داستان بظاهر ساده و عملی به نظر می رسد اما، اگر دست به محاسبه بزنید، خواهید دید که برای پر کردن خانهء آخر صفحهء شطرنج محتاج به تمام گندم یک مملکت هستید. خانهء اول یک دانه می نشیند، در دومی 2 دانه و در سومی 4 دانه و در چهارمی 16 دانه و الی آخر. اینگونه است که می توان از صفت تصاعدی برای سرعت تغییرات استفاده کرد.
>
:: فرهنگ فساد در فوتبال ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۱۳ | 
مروری بر کتاب «سقوط خاندان فیفا: فساد چند میلیون دلاری در قلب فوتبال جهانی» نوشتۀ دیوید کان
فرهنگ فساد در فوتبال

گویا رسوایی‌های فیفا پایانی ندارد. سب بلاتر استعفا داد و سپس محروم شد. پلاتینی و بسیاری از دیگر چهره‌های سرشناس این سازمان نیز امروز دیگر در دنیای فوتبال جایی ندارند. اما منتقدان می‌گویند راه و رسمی که بلاتر و دیگران در پیش گرفته بودند همچنان در فیفا ادامه دارد. سایمون کوپر، نویسندۀ کتاب «فوتبال علیه دشمن»، ضمن روایتی تاریخی از ظهور و سقوط فیفا شمه‌ای از ماجراهای پشت پردۀ این قصه را بازگو می‌کند.
>
:: رنجی به نام «معمولی بودن» ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۱۳ | 
رنجی به نام «معمولی بودن»

فردین علیخواه

من یک فمینیست هستم/ شعر، کتاب و قهوه اصل ترک/ سفر، دورهمی های دوستانه و مکاشفه فردی/ نوشتن، ورزش و کافه/ طراحی داخلی، عکاسی و گاهی هم شعر/ می‌نویسم پس هستم/ عکاسی، طبیعت، طراحی/ مجسمه‌سازی، طراحی جواهر، عکاسی/ خیره به جهان می‌نگرم/
این‌ها ویژگی‌هایی است که برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی در توصیف خود آورده‌اند. هدف این نوشته، نه تحقیر، بلکه تحلیل این موضوع است.
زیمل، جامعه‌شناس آلمانی، یکی از ویژگی‌های زندگی در شهرهای بزرگ را فشار بر فرد برای رفتار عقلانی و حسابگرانه می‌دانست. درواقع شرایط زندگی در شهرهای بزرگ به‌گونه‌ای است که افراد چاره‌ای جز رفتار عقلانی ندارند. فرد به‌جای آنکه با قلب به جهان اطرافش نگاه کند با سر (مغز) نگاه می‌کند. کیفیت در روابط اجتماعی تبدیل به ...
>
:: رادیو گفتگو: تزریق ثروت دولتی به استقلال و پرسپولیس بی فایده بود ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۲۸ | 
در گفتگو با رادیو گفت و گو مطرح شد
تزریق ثروت دولتی به استقلال و پرسپولیس بی فایده بود

 
برنامه "ورزش بدون ویرایش" رادیو گفت و گو با موضوع خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با حضور رضا شجیع پژوهشگر مدیریت ورزشی به روی آنتن رفت. شجیع در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: استقلال و پرسپولیس طی چهل سال گذشته به پدیده های ارگانیک تبدیل شده اند و دیگر شخص خاصی مسئولیت این دو را بر عهده ندارد. وی در ادامه این مطلب افزود: مجموعه ای از چالش ها و مشکلات انباشته شده در این دو باشگاه، امروز به یک معضل بزرگ تبدیل شده و نیازمند یک تصمیم مدیریتی انقلابی است. ضمن اینکه بدهی های این دو باشگاه نیز باید صفر شود.
>
:: چهارمین همایش ملی انجمن علمی مدیریت ورزشی ایران برگزار می شود ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۲۸ | 
چهارمین همایش ملی انجمن علمی مدیریت ورزشی ایران برگزار می شود
 
چهارمین همایش ملی انجمن علمی مدیریت ورزشی ایران با رویکرد آینده پژوهی در روزهای 16 و 17 بهمن ماه در محل دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران برگزار می شود. علاقه مندان می توانند نسبت به ارسال مقاله تا تاریخ 28 دیماه اقدام نمایند. برای مشاهده پوستر همایش و کسب اطلاعات بیشتر می توانید به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
>
:: نشست تخصصی ورزش در دومین کنفرانس ملی حکمرانی برگزار می شود ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۲۸ | 
نشست تخصصی ورزش در دومین کنفرانس ملی حکمرانی برگزار می شود

امسال هم مانند روال سال گذشته، پانل تخصصی ورزش در دومین کنفرانس ملی حکمرانی و سیاستگذاری عمومی برگزار خواهد شد و محور کنفرانس دوم، سیاست گذاری باز؛ تعامل حاکمیت، نخبگان و مردم تعیین شده است. برای مشاهده پوستر و اطلاعات کامل کنفرانس به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
>
:: عزم ملی برای ستایش زئوس ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۱۴ | 
عزم ملی برای ستایش زئوس

رضا شجیع


کوه المپ محل نبرد تایتان‌ها با المپ‌نشینان بود و بعدها هم به عنوان محل زندگی خدایان از آن نام برده شد. ایزدان المپ‌ نشین ۱۲ تن بودند که پس از سرنگونی تایتان ها در قله المپ، مرتفع‌ترین قلهٔ یونان به حکومت پرداختند. در‌ واقع کوه المپ اقامتگاه رئیس خدایان یونانی زئوس بود. همچنین بهترین خدایان یونان معابد و کاخ‌هایی در قلهٔ آن داشتند. در آنجا بود که خدایان گرد هم می‌آمدند تا شراب لذیذ ایزدان یونان، نکتار، و خوراکشان یعنی #آمبروزیا را که به آنان زندگی جاودانه می‌داد بگسارند. کوه المپ یا المپوس با ارتفاع ۲۹۷۱ متر، بلندترین کوه یونان است که در نیمه شمالی آن کشور در نزدیکی دریای اژه، در مرز تسالی و مقدونیه و در ۱۰۰ کیلومتری تسالونیکی واقع شده است.
المپیاد یادواره کوه المپ در ستایش زئوس و ایزدان المپ‌نشین است. اینکه استفاده از واژه المپیاد برای برگزاری مسابقات داخلی کشور و حتی رویدادهای علمی مرسوم شده است،
>
:: شجیع به عنوان عضو شورای هماهنگی دبیرخانه‌های سلامت کشور انتخاب شد ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۱ | 

با حکم معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛
شجیع به عنوان عضو شورای هماهنگی دبیرخانه‌های سلامت کشور انتخاب شد

.
محمدهادی ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی حکمی رضا شجیع مسئول دبیرخانه سلامت وزارت ورزش و جوانان را به عنوان عضو شورای هماهنگی دبیرخانه‌های سلامت کشور انتخاب کرد.
>
:: اسطوره در ورزش ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۸/۳۰ | 
گفتگوی داروین صبوری و رضا شجیع در موضوع:
اسطوره در ورزش

 
«اسطوره» کلید واژه ­ای است که در ادبیات ادبیات شفاهی ایران بسیار رایج است. اولین نکته ­ای که در مورد اسطوره به ذهن من می­رسد این است که زندگی اسطوره با زندگی روزمره ما کاملاً متفاوت است و انگار اسطوره عمداً و آگاهانه زندگی خود را به خاطر یک هدف یا آرمان به خطر می ­اندازد. در واقع به نظر می­ رسد اسطوره درگیر مبارزه­ ای شجاعانه برای کسب اهداف خارق­ العاده، افتخار، شهرت و احتمالاً فضیلت است که این اهداف با مشغولیات روزمره و نازل زندگی انسان در تضاد هستند. تلاش «اسطوره» برای تغییر سرنوشت، نکته­ ای است که به اعتقاد من نباید به سادگی از کنار آن عبور کرد. اسطوره خود را در معرض رویدادها و اتفاقات تصادفی و غیر قابل پیش ­بینی قرار می­ دهد و از دل این رویدادها، بی­نهایت روایت و داستان خلق می­شود. اتفاقات احتمالی که در صورت پیروزی می­توانند اسطوره را خرسند کنند و در صورت شکست می­توانند او را به عرصه نابودی بکشانند. پس به نظر من اولین و ساده­ ترین نشانه برای تشخیص اسطوره این است که او بر خلاف نظم زندگی عادی و روزمره عمل می­کند و تخیل و اندیشه انسان عادی را از طریق روایت­ هایی که خلق می­کند به چالش کشیده و با خود همراه می­کند. با این مقدمه فکر می­کنم در نقطه مناسبی برای بررسی چیستی اسطوره هستیم و پاسخ به این سئوال مهم که اصولاً انسان چرا دست به خلق اسطوره می زند؟
>
:: تصویر آینده ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۸/۲۴ | 
گزارش حضور در اجلاس بین المللی تناسب اندام و بدنسازی
تصویر آینده

رضا شجیع

 
- نیم قرن طول کشید تا غرب اشتباه خود را اصلاح کند. عروسک های باربی با اندام بسیار لاغرشان، به معیاری برای میلیون ها کودک و نوجوان در سراسر جهان تبدیل شدند و خواسته یا ناخواسته، به صنعت فرهنگی پولسازی تبدیل شدند که تناسبی با واقعیت زندگی انسان مدرن نداشتند. تنها ملاکی برای سنجش تناسب و زیبایی بودند و احساس ناخوشایند بد هیکل بودن را به میلیون دختر و زن در سراسر جهان تحمیل کردند. مشابه همین اتفاق برای مردان هم رقم خورد. جایی که هالیوود همگام با پیشرفت بدنسازی و پرورش اندام، بدن های ورزیده و عضلات حجیم و چشم نواز مردانی را به نمایش می گذاشت که به اندام میلیون ها مرد بی تحرک و بدهیکل در سراسر جهان طعنه می زد. اما مثل اتفاق عروسک های باربی، یک جای کار ایراد داشت؛ همه چیزی را تحسین می کردند که دستیابی به آن را برایشان تقریبا غیرممکن بود. نگرشی که با تمایل شدید انسان مدرن به سرعت و زودخواهی در تعارض بود. از اینجا به بعد است که انسان، جستجوی خود را برای یافتن راه حل های میان بر و زودبازده آغاز می کند. راه حل هایی که برایش گران تمام می شود و در بسیاری از موارد سلامت او را نیز به خطر می اندازد.
>
ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور
ورود خودکار
بازیابی رمز عبور
::
آمار بازدیدها
تمام بازدید‌ها: 1634913
بازدید 24 ساعت قبل: 2640
::
Academic Web Tools
اتاق‌های گفتگو:
پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضا شجیع Dr. Reza Shajie Official Website
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 31 queries by YEKTAWEB 3815