[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره من :: عضویت در پایگاه :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره من::
یادداشت های من::
وب نوشت::
اخبار و اطلاع رسانی::
تالار افتخارات::
سوابق اجرایی::
پژوهش ها::
کتاب ها::
در رسانه ها::
نقد و معرفی کتاب::
گالری::
دانلود فایل::
بانک پاورپوینت::
کتاب الکترونیک::
فوتبال و جامعه::
ورزش و محیط زیست::
پیوندها::
ارتباط با من::
تسهیلات پایگاه::
عضویت در پایگاه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الكترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در كادر زیر وارد كنید.
..
:: خوش آمدید ::


:: دوسالانه شدن جام جهانی:‌ مصرف برای جبران ::
 | تاریخ ارسال: 1400/8/16 | 
دوسالانه شدن جام جهانی:‌ مصرف برای جبران

رضا شجیع
 
پیشنهاد دو سالانه شدن مسابقات جام جهانی فوتبال، به اندازه پیشنهاد میزبانی سال ۲۰۳۰ این مسابقات عجیب و شائبه برانگیز است؛ پیشنهادی که از سوی عربستان سعودی مطرح شده و عجیب تر اینکه مورد استقبال مدیران ارشد فیفا و بویژه ارسن ونگر (مدیر توسعه فوتبال جهانی) نیز قرار گرفته است. او گفته این اتفاق، راهی درست برای توسعه این ورزش با محوریت جلب مشارکت کشورهای کمتر توسعه یافته است. 
>
:: ورزشی شویی به سبک آل سعود ::
 | تاریخ ارسال: 1400/8/16 | 
ورزشی شویی به سبک آل سعود

رضا شجیع

گویا چشم و هم چشمی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای تصاحب فوتبال اروپا و استفاده از ظرفیت های آن در جهت إحیای «تصویر جهانی» خود پایان ندارد. نیوکاسل در کنار باشگاه هایی نظیر منچسترسیتی، بارسلونا و پاری سن ژرمن، چهارمین باشگاهی است که آغوش خود را اینبار برای شاهزاده آل سعود باز کرده است. ۳۰۰ میلیون پوند (معادل ۴۰۹ میلیون دلار) مبلغی است که سعودی ها از طریق صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان (PIF)؛ صندوقی که با هدف توسعه سرمایه گذاری ها و اقتصاد غیرنفتی این کشور تأسیس شده، برای خرید ۸۰ درصد سهام نیوکاسل پرداخت کردند تا این تیم را به رده اول فهرست ثروتمندترین باشگاه های جهان برسانند.
>
:: المپیک و خیزش نارنجی ها ::
 | تاریخ ارسال: 1400/7/19 | 
المپیک و خیزش نارنجی ها

رضا شجیع

در حالی که ۱۱۳ کشور از ۲۱۶ کشور حاضر در بازی های المپیک، دست خالی و بدون مدال به کشورهایشان بازگشتند، اما نمودار روند پیشرفت کشورهای نارنجی امیدهایی را در دل بسیاری از کشورها روشن ساخته است. لطفا به نمودار بالا نگاه کنید؛ اگر کشورهای شرکت کننده در بازی های المپیک را به چهار گروه (اول تا دهم؛ یازدهم تا بیستم؛ بیست و یکم تا چهلم، و چهلم به بعد) تقسیم کنیم؛ شاهد روند تغییرات کشورهای مدال آور‌ از اولین دوره بازی ها تا آخرین دوره آن یعنی بازی های المپیک توکیو خواهیم بود.
>
:: شیخ احمد در بن بست سیاست ::
 | تاریخ ارسال: 1400/7/19 | 
شیخ احمد در بن بست سیاست

رضا شجیع

اگر از شیخ احمد کویتی به عنوان قدرتمندترین چهره سیاسی ورزش جهان نام ببریم؛ بیراه نگفته ایم. چهره ای که بر اساس رأی دادگاه، علاوه بر سمت های حساس در فیفا و کمیته بین المللی المپیک، ریاست شورای المپیک آسیا که به نوعی میراث پدرش محسوب می شد را هم واگذار کرد، تا ورزش آسیا و جهان را با شوک دیگری مواجه کند.
>
:: چگونه درآمد مک گریگور از مسی و رونالدو بیشتر است؟ ::
 | تاریخ ارسال: 1400/7/12 | 
چگونه درآمد مک گریگور از مسی و رونالدو بیشتر است؟

رضا شجیع
 
بالاتر قرار گرفتن «کانر مک گریگور» از مسی و رونالدو در فهرست پردرآمدترین ورزشکاران جهان در سال ۲۰۲۰ با تعجب برخی از علاقه مندان ورزش همراه بوده است. چگونه یک فایتر ام ام ای (MMA) موفق شده از ستارگان فوتبال، بسکتبال و فوتبال آمریکایی پیشی گرفته و در صدر پردرآمدترین ها قرار بگیرید؟
>
:: قطر، ورزش و قدرت نرم ::
 | تاریخ ارسال: 1400/7/12 | 
قطر، ورزش و قدرت نرم

رضا شجیع
 
هیچ کشور‌ی به اندازه قطر بر روی «قدرت نرم» سرمایه گذاری نکرده و برنامه قدرت نرم هیچ کشوری به اندازه قطر، با «ورزش» عجین نبوده است. «قدرت نرم» در ادبیات سیاست خارجی اکنون به جایگاه رفیعی دست یافته است. علت این امر را می توان در کارآمدی و موفقیت قدرت نرم نسبت به اشکال کلاسیک قدرت (قدرت سخت) جست و جو کرد. قدرت نرم (دانش، فرهنگ و ایدئولوژی) باعث تحکیم و ارتقای جایگاه منطقه ای کشورها شده و به نوعی محصول پردازش ذهنی «نخبگان» محسوب می شود.
>
:: پارالمپیک و کلیشه معلولیت ::
 | تاریخ ارسال: 1400/6/8 | 
پارالمپیک و کلیشه معلولیت

رضا شجیع

به این تیغه ها نگاه کنید؛ قیمت آنها چیزی در حدود ۴ تا ۶ هزار پوند است؛ تصویری از فناوری فوق پیشرفته ای که می‌تواند یک معلول را به یک ابرانسان تبدیل کند. موضوعی که زمینه ارایه نقدهای بسیار به شاکله پارالمپیک را فراهم نموده است. اینکه بازی های پارالمپیک در حال ساخت تصویری غیرواقعی از معلول است و این تصویر که با درون مایه فرهنگ سرمایه داری، مصرف و فناوری عجین شده، زمینه تثبیت وضع موجود معلولین و کاهش حمایت های احتمالی را فراهم نموده و این رویداد بزرگ را در حد نمایشگاهی برای تبلیغ کالاها و تجهیزات مرتبط با معلولین تقلیل می دهد.
>
:: عصر فیتنس در ایران! ::
 | تاریخ ارسال: 1400/6/7 | 
عصر فیتنس در ایران!

رضا شجیع
 
چه بخواهیم و چه نخواهیم؛ عصر فیتنس در کشورمان آغاز شده و به آرامی در حال باز کردن جایگاه خود‌ در طبقه اجتماعی فرادست است. تظاهر و هزینه، دو ویژگی این فرهنگ وارداتی مدرن است و با گسترش رسانه های اجتماعی روز به روز به نفوذ آن افزوده می شود.
>
:: پایان ورزش زنان در افغانستان ::
 | تاریخ ارسال: 1400/6/7 | 
پایان ورزش زنان در افغانستان

رضا شجیع
 
بازگشت طالبان به قدرت؛ نگرانی ها در مورد ورزش بانوان این کشور را به اوج‌ رسانده است؛ آیا آنها مثل سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ که در قدرت بودند، باز هم بازی، موسیقی، عکاسی، تلویزیون و البته ورزش بانوان را ممنوع خواهند کرد؟

سخنگوی طالبان در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود در کابل نشانه هایی از تغییر نگرش طالبان نشان داد و اعلام کرد که به حقوق زنان در چارچوب قوانین اسلامی احترام خواهد گذاشت. اعلامی که چارچوب اجرایی آن هنوز برای ورزشکاران زن مشخص نیست و نگرانی های بسیاری در آنان وجود دارد.
>
:: ما بال هایی داریم! ::
 | تاریخ ارسال: 1400/6/7 | 
ما بال هایی داریم!

رضا شجیع
 
«ما بال هایی داریم» کانسپت اصلی مراسم افتتاحیه امشب بازی های پارالمپیک توکیو بود. یکی از زیباترین روایت های نمایشی اجرا شده در تاریخ بازی های پارالمپیک.

روایت در فرودگاهی نمادین به اسم «پارا» اتفاق می افتد؛ نمادی از تنوع و فراگیری و جایی که قهرمان نمایش، دخترکی نشسته بر ویلچر (هواپیمایی با یک بال که امکان پرواز ندارد) زندگی می کند. جالب اینکه از افراد حاضر در فرودگاه تنها ۱۵ درصد دارای معلولیت هستند؛ نمادی از معلول بودن ۱۵ درصد مردم جهان.
>
ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور
ورود خودکار
بازیابی رمز عبور
::
آمار بازدیدها
تمام بازدید‌ها: 3914070
بازدید 24 ساعت قبل: 815
::
Academic Web Tools
اتاق‌های گفتگو:
پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضا شجیع Dr. Reza Shajie Official Website
Persian site map - English site map - Created in 0.03 seconds with 30 queries by YEKTAWEB 4374