[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره من :: عضویت در پایگاه :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره من::
یادداشت های من::
وب نوشت::
اخبار و اطلاع رسانی::
تالار افتخارات::
سوابق اجرایی::
پژوهش ها::
کتاب ها::
در رسانه ها::
نقد و معرفی کتاب::
گالری::
دانلود فایل::
بانک پاورپوینت::
کتاب الکترونیک::
فوتبال و جامعه::
ورزش و محیط زیست::
پیوندها::
ارتباط با من::
تسهیلات پایگاه::
عضویت در پایگاه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
:: خوش آمدید ::

AWT IMAGEAWT IMAGEAWT IMAGE

:: از کتاب «پایداری از طریق ورزش» رونمایی شد ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۱۹ | 
با حضور رئیس کمیته ملی المپیک
از کتاب «پایداری از طریق ورزش» رونمایی شد

 
در مراسمی با حضور دکتر سید رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک از کتاب «پایداری از طریق ورزش» رونمایی شد. این کتاب که نسخه انگلیسی آن از سوی کمیته بین المللی المپیک منتشر شده؛ توسط هومن بهمن پور و رضا شجیع ترجمه شده و از سوی انتشارات شورآفرین به بازار نشر روانه شده است. برای مشاهده گزارش تصویری این مراسم به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
>
:: دومین نشست گفتگو و نقد علمی ورزش ایران برگزار می شود ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۱۹ | 
دومین نشست گفتگو و نقد علمی ورزش ایران برگزار شد

دومین نشست گفتگو و نقد علمی ورزش ایران با محوریت بررسی نقش دانشگاه ها در توسعه ورزش کشور، سه شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه در آمفی تئاتر تحصیلات تکمیلی دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد.
>
:: آیین بزرگداشت روز جهانی ورزش در خدمت صلح و توسعه پایدار برگزار می شود ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱/۲۷ | 
آیین بزرگداشت روز جهانی ورزش در خدمت صلح و توسعه پایدار برگزار شد
 
آیین بزرگداشت روز جهانی ورزش در خدمت صلح و توسعه پایدار روز دوشنبه سوم اردیبهشت ماه با حضور آلکساندر شیشلیک رئیس بخش ورزش و تربیت بدنی یونسکو - پاریس در محل دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران برگزار شد. برای مشاهده گزارش تصویری نشست به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
>
:: اولین نشست از سلسله نشست های گفتگو و نقد علمی ورزش ایران برگزار می شود ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱/۲۷ | 
اولین نشست از سلسله نشست های گفتگو و نقد علمی ورزش ایران برگزار شد
 
اولین نشست از سلسله نشست های گفتگو و نقد علمی ورزش ایران روز سه شنبه بیست و هشتم فروردین ماه در محل دانشگاه تهران برگزار شد. موضوع اولین نشست که به نقد کتب علوم ورزشی اختصاص یافته بود با حضور جمعی از صاحب نظران، مولفان برتر کشور برگزار شد. برای مشاهده گزارش تصویری نشست به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
>
:: ای خداااا ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱/۲۱ | 
ای خداااا

رضا شجیع

تصمیم گرفته بودم در مورد مسائل موضوعی زودگذر یادداشتی ننویسم ولی قسمت آخر سریال پایتخت باعث شد دوباره دست به قلم شوم و موضوعی را با خوانندگان در میان بگذارم. راستش را بخواهید پنج دقیقه پایانی سریال برایم بسیار تلخ تمام شد. جایی که بهتاش دچار تطور فکری می شود و شروع به حلالیت گرفتن می کند. هدفی که سازندگان سریال دنبال می کنند، اینکه جوانان مخاطب سریال، پس از دیدن آن دچار تطور فکری شوند و از این به بعد طوری بیندیشند که آن ها می خواهند. ای خداااا کلید واژه بهتاش است، آوایی که از حسرت خبر می دهد. حسرتی که با تصمیم او برای مهاجرت قاچاقی عریان تر می شود. او که با مشکلاتی نظیر اشتغال، مسکن و ازدواج دست و پنجه نرم می کند و فارغ از مسائل سیاسی و اجتماعی جامعه، در جستجوی زندگی و رفاه حداقلی برای خود است. او هم مثل هزاران جوان در فکر رفتن است و سعادت را در مهاجرت جستجو می کند. تا اینجای سریال، بهتاش پایتخت به نماد بخشی از جوانان ایرانی تبدیل می شود. جوانانی که از رقصیدن و شاد بودن هراسی ندارند و شکاف عمیقی میان ارزش های خود و خانواده شان احساس می کنند. پس داستان پایتخت ٥، به وضوح دارای مخاطبان روشنی است و کل سریال را می توان در یک دیالوگ سه جمله ای خلاصه کرد:
>
:: آیا خانم النکا سیمیونونا الگوی برخی مدیران ماست؟ ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱/۲۱ | 
آیا خانم النکا سیمیونونا الگوی برخی مدیران ماست؟

بابک خطی
 
"النکا سیمیونونا " شخصیت یکی از داستانهای آنتون چخوف است که هیچ رای و نظر و مستقلی از خود ندارد و باید مدام پیرو ، تاسی کننده و تقدیس گر فرد دیگری باشد. وقتی النکا با همسر اول خود "کوکین"که در کار نمایش است ازدواج می کند تمام زندگی اش به بازتاب سخنان و پرستش اندیشه های همسرش و حول و حوش تئاتر ،اصالت نمایشنامه نویسی ،تاسف از نبود فرهنگ اقبال به تئاتر توسط مردم می تبدیل می گردد. دست روزگار اما باعث می شود کوکین در یک سفر کاری فوت کند و النکا را در شوک فرو ببرد و از همه عجیب تر اینکه او دیگر نظری در هیچ موردی ندارد. دیری اما نمی گذرد که النکا با صاحب یک انبار چوب به نام "پوستوالف " آشنا می شود و کار به ازدواج می انجامد و از آن پس است که فکر و ذکر از صبح تا شام النکا به صنعت چوب ،کسادی بازار آن و دردسرهای خرید و فروش چوب و ...متمرکز می شود. او تمام وقت و زمانش را به تقدیس و توجیه اعمال همسرش اختصاص می دهد و حتی وقتی دور و بری ها از پرهیز این زوج خوشبخت از تفریحاتی مثل شرکت در تئاتر یا کنسرت سوال می کنند النکا با قاطعیت از پوچ و بی معنی بودن چیزهایی مثل تئاتر و غیر آموزنده بودن آن داد سخن می دهد. روزگار اما باز هم با بیمار شدن پوستوالف و مرگ او بعد از مدتی با النکای بیچاره معامله بی رحمانه ای دارد.
>
:: این ابومسلم یاغی ... ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱/۱۹ | 
این ابومسلم یاغی ...
 
رضا شجیع
 
ابومسلم خراسانی برای خراسانی ها بیش از آنکه یادآور یک شخص خاص باشد، یادآور یک تیم فوتبال با پیشینه ای پنجاه ساله است. تیمی که از سال 1349 کار خود را در زمین های خاکی مشهد آغاز نمود و همراه با رشد فوتبال در این خطه پر استعداد، مسیر ترقی خود را طی نمود. در این میان هواداران پر شماری را به سمت خود جلب کرد و توانست جایگاهی مهمی برای خود دست و پا کند. فرایند هویت سازی این تیم تصادفاً هوشمندانه بود و توانست با خلق معنا در نزد خراسانی ها، به هویت و تاریخچه فوتبال خراسان تبدیل شود. قبل از تشریح این فرایند هوشمندانه هویت سازی، اجازه دهید نکاتی را در مورد ابومسلم خراسانی بیان کنم. ابومسلم خراسانی، شخصیت تاریخی شجاع و جنگجویی است که در مورد او یک روایت کلی وجود دارد. کسی که خلافت را از امویان گرفت و دو دستی تقدیم عباسیانی کرد که آنها هم در برخورد با شیعیان و امامان معصوم مثل امویان عملکرد قابل قبولی نداشتند. روایت دیگر در مورد ابومسلم خراسانی این است که از او به عنوان ایرانی وطن پرستی یاد می شود که تاثیرش بر نظام سیاسی آن زمان غیرقابل انکار است و حداقل تأثیرش این است که اقتدار ایران را در ساختار سیاسی عصر خود افزایش می دهد.
>
:: جامعه‌ی زخم‌خورده‌ی اژدهای کومودو ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱/۱۸ | 
جامعه‌ی زخم‌خورده‌ی اژدهای کومودو

علی نصری

 
اژدهای کومودو یکی از درنده‌ترین حیوانات است. در یک تحقیقی در زیر میکروسکوپ در چنگال‌‌های یکی از آن‌ها پوست و استخوان ۱۹جانور مختلف مشاهده شده بود. البته اژدهای کومودو جثه‌ی چندان بزرگی ندارد. آرواره‌های او از بیش‌تر حیوانات درنده ضعیف‌تر است. و دست‌هایش قوت و توان نگه‌داشتن حیوانات درشت را ندارند. اما با اینحال شکارچی بسیار موفقی است و جانوارنی که در مسیرش قرار می‌گیرند٬ کم‌تر جان سالمی بدر می‌برند. اما چطور؟
>
:: سگ هایی برای ناخودآگاه ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱/۱۵ | 
تحلیل انیمیشن گشت پنجولی؛
سگ هایی برای ناخودآگاه
 
رضا شجیع
 
ایام عید در فکر خرید هدیه سال نو برای فرزند چهار ساله ام بودم که متوجه شدم او بیش از هر چیز علاقه مند به داشتن عروسک های یک سریال کارتونی به اسم «سگ های نگهبان» است. در مقابل پیشخوان اسباب بازی فروشی بودم که با دیدن صف مردم برای خرید اسباب بازی سگ های نگهبان، متوجه شدم بازار اسباب بازی هم به طور کامل قافیه را به کالاهای خارجی باخته است. موضوع فراتر از یک درخواست ساده است، موضوع در مورد والدینی است که دوست دارند برای یک لحظه ای هم که شده کودک دلبندشان را شاد کنند و به ارزش مازادی فراتر از آنچه هزینه می کنند دست یابند. موضوع این است که روح و روان کودک با تمام وجود خواهان محصولی کانادایی به اسم گشت پنجولی است و والدین بدون آنکه سن حساس کودک خود را در نظر بگیرند، بدون هیچ پرسشی اسباب بازی را تهیه کرده و و به فرزندان دلبند خود تقدیم می کنند.
>
:: او، لخت است! ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱/۱۵ | 
او، لخت است!

مهدی سلیمانیه

 
دور میز می‌نشینید. صد البته پوشیدن کت و شلوار برای آقایان و مانتو و مقنعه به رنگ‌های تیره از الزامات است. صاف می‌نشینید. هر از گاهی لبخندی را تحویل نفر کناری یا چند نفر آن‌طرف‌تر می‌دهید. با ورود نفر جدید، از جا کمی بلند می‌شوید و دست بر سینه می‌گذارید. جلسه شروع می‌شود. به گوینده نگاه می‌کنید و هر از گاهی سری به تأیید تکان می‌دهید. کمی که گذشت، می‌توانید از خوراکی‌های روی میز بخورید و حین خوردن، سری هم تکان بدهید. بد نیست اگر گاهی یادداشتی بردارید. البته اگر مقام مافوق هستید، این کار را نکنید. اگر مقام مافوق هستید، میتوانید حتی موبایل‌تان را هم در وسط جلسه، با گذاشتن دست روی گوشی پاسخ بدهید. این یعنی شما خیلی مقام مافوق و سرشلوغی هستید. به پاورپوینت خیره شوید. نوبت صحبت‌های حضار که می‌رسد، صدایتان را در گلو بیندازید و خودتان را شمرده معرفی کنید. حتماً به نام سازمان‌تان اشاره کنید. از برگزارکنندگان جلسه با صفات «عزیز» و «گرانقدر» تشکر کنید. در شروع، از خود موضوع و اهمیت آن و تشکر از دست‌اندرکاران - به ویژه با ذکر چند نام که بهتر است از رؤسا باشند - تشکر کنید. جهت خالی نبودن عریضه، نقدی کوچک را هم به گوشه‌ی جزئی از کار مطرح کنید. مراقب باشید نقد، جدی و بنیادی نباشد. بلافاصله هم تشکر مجدد فراموش نشود. لبخند بزنید و به عقب تکیه دهید. کار تمام است.
>
ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور
ورود خودکار
بازیابی رمز عبور
::
آمار بازدیدها
تمام بازدید‌ها: 1108129
بازدید 24 ساعت قبل: 554
::
Academic Web Tools
اتاق‌های گفتگو:
پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضا شجیع Dr. Reza Shajie Official Website
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 32 queries by YEKTAWEB 3658