پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضا شجیع- یادداشت های من
کدام ورزش؟ کدام هفته؟

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۷/۲۹ | 
کدام ورزش؟ کدام هفته؟
 
گاندی را برای افتتاح بیمارستانی در هند دعوت کردند و از او درخواست کردند افتخار افتتاح بیمارستانی جدید و مجهز در دهلی را بر عهده بگیرد. اما گاندی این دعوت را نپذیرفت. او گفت؛ زمانی که نظام بهداشت هندوستان را به نقطه ای رساندید که دیگر نیازی به ساخت و افتتاح بیمارستان نبود، آنگاه برای بستن درب بیمارستان ها با افتخار در مراسم ها حضور خواهم یافت. 
این روزها به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش از در و دیوار برایم تبریک می ریزد، اما متاسفانه از پاسخ به اکثر آنها معذورم.
 
- چطور به رشته تحصیلی خود افتخار کنم، در حالی که ماهانه چندین جوان، در آرزوی رسیدن به اندام رویایی و به دلیل مصرف داروها و مکمل های تقلبی جانشان را از دست می دهند. 
- چطور به رشته تحصیلی خود افتخار کنم، در حالی که هفتاد درصد مردم ایران، در حد جبران یک وعده غذایی خود نیز فعالیت بدنی مناسب ندارند. 
- چطور به رشته تحصیلی خود افتخار کنم، در حالی که مردم را به جای آنکه ورزشکار کنند، تماشاگر و ورزش دوست کرده اند و به اسم ورزش، در پای گیرنده های تلویزیونی پاگیر کرده اند . 
- چطور به رشته تحصیلی خود افتخار کنم، در حالی که سال به سال به خیل عظیم دانش آموختگان بیکار مقاطع ارشد و دکتری رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی افزوده می شود و هیچ برنامه ای برای تغییر این رویه مشاهده نمی شود. 
- چطور به رشته تحصیلی خود افتخار کنم، در حالی که میان محتوا و سرفصل های آموزشی دانشگاه هایمان با واقعیت های جامعه، کیلومترها فاصله وجود دارد. 
- چطور به رشته تحصیلی خود افتخار کنم، در حالی که زنگ های ورزش را به کلاس های کنکور تبدیل و معلمان ورزش را از همان ابتدای کار دلسرد کردند. 
- چطور به رشته تحصیلی خود افتخار کنم، در حالی که بازار کار خریدار دانش و تخصصمان نیست و مقاله ها و کتاب هایمان، غیر از خرید اجباری و به خاطر ترس از نمره دانشجویانمان، خریدار دیگری ندارد. 
 
منکر تلاش ها و دلسوزی های گروهی اقلیت نیستم، ولی اجازه دهید در این هفته خاص، سکوت کنیم و کمی بیشتر بیندیشیم. 
نشانی مطلب در وبگاه پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضا شجیع:
http://shajie.ir/find.php?item=1.83.917.fa
برگشت به اصل مطلب