پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضا شجیع- ورزش و محیط زیست
به مناسبت یکسالگی پویش سه شنبه ها بدون خودرو

حذف تصاویر و رنگ‌ها
به مناسبت یکسالگی پویش سه شنبه ها بدون خودرو
.
محمد درویش (مدیرکل مشارکت های مردمی سازمان محیط زیست)
.
AWT IMAGE
.
امروز نهمین روز از آذرماه ۱۳۹۵، حماسه سه شنبه ها رسماً یکساله می شود؛ امروز پنجاه و دومین هفته از پویش مردمی سه شنبه ها بدون خودرو است؛ پویشی که خارِ چشم همه آنهایی است که خود را محیط زیستی و کنشگرِ طبیعت جا زده بودند و در طول یکسال گذشته نهایت تلاش خود را برای تمسخر یا شکستِ این پویش مردمی مبذول داشتند و البته آشکار است که روسیاهی به ذغال می ماند! نمی ماند؟

همین شنبه گذشته وقتی سومین جلسه طرح بزرگ ژینایی تهران را در دفتر مهندس حقانی، رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران برگزار کردیم؛ طرحی که قرار است با هدایت مهمترین نهاد راهبردی کلانشهرهای ایران بکوشد تا با پشتوانه دانش روز طراحان مجرب شهری کشور، همچون دکتر رفیعیان دکتر حبیبیان و دکتر اویس ترابی، تهران را برمبنای راهبرد پیاده مداری و دوچرخه سواری از نو بازمهندسی و تعریف کند. دریافتم که این پویش مردمی کارِ خود را کرده و اینک می رود تا ثمرات ارزشمندش را در مبلمان شهری نمایان سازد.

جا دارد از همه ایرانیانی که در بیش از یکصد و هشتاد شهر ایران پرچم سه شنبه ها را بالا نگه داشتند، قدردانی کنم. به ویژه باید از محمد بختیاری، آلن پطروسیان و رضا شجیع به شکلی ویژه قدردانی کنم. همچنین دلم می خواهد یاد شادروان بهار رضوی فرد را گرامی بدارم که در کازرون کار بزرگی را سامان داد. روحش شاد ...

در ضمن تصویری را که مشاهده می کنید، احتمالاً مربوط به کهنسال ترین دوچرخه سوار حامی سه شنبه ها در شهرستان کازرون است. آیا کسی هست که نام و نشان ایشان را بداند؟
نشانی مطلب در وبگاه پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضا شجیع:
http://shajie.ir/find.php?item=1.86.645.fa
برگشت به اصل مطلب