[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره من :: عضویت در پایگاه :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره من::
یادداشت های من::
وب نوشت::
اخبار و اطلاع رسانی::
تالار افتخارات::
سوابق اجرایی::
پژوهش ها::
کتاب ها::
در رسانه ها::
نقد و معرفی کتاب::
گالری::
دانلود فایل::
بانک پاورپوینت::
کتاب الکترونیک::
فوتبال و جامعه::
ورزش و محیط زیست::
پیوندها::
ارتباط با من::
تسهیلات پایگاه::
عضویت در پایگاه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: آیین با شکوه تجلیل از پهلوانان طبیعت برگزار شد ::
آیین با شکوه تجلیل از پهلوانان طبیعت برگزار شد

آئین تجلیل از پهلوانان طبیعت به همت دفتر محیط زیست وزارت ورزش و جوانان و با حضور جمعی از چهره های سرشناس هنری و ورزشی، با شکوه خاصی در روز دوشنبه 26 مردادماه در تالار شهدای سازمان محیط زیست برگزار شد. 

مجری مراسم: تا کنون این همه ستاره یک جا در این تالار نبوده اند.
در آغاز مراسم، احسان محمدی، مجری برنامه در ابتدای مراسم گفت: تا کنون مراسم های بسیاری را در این تالار (سازمان محیط زیست) مجری کرده ام ولی باید اذعان کنم که این تالار تا به امروز این همه ستاره یک جا به خود ندیده است. محمدی افزود: وزارت ورزش و جوانان تنها سازمان ورزشی است که دفتر محیط زیست و توسعه پایدار راه اندازی کرده و این باعث افتخار است که این وزارتخانه با سازمان محیط زیست همکاری می کند.

AWT IMAGE

رضا شجیع: تجلیل از پهلوانان طبیعت، حرکتی تأثیرگذار در راستای صیانت از محیط زیست است
دبیر اجرایی مراسم و سرپرست دفتر محیط زیست وزارت ورزش و جوانان، حضور شکوهمند و هدفمند چهره های ورزشی، فرهنگی و هنری در کنار هم ، آن هم با یک هدف مشترک و ناب، که همانا حفظ محیط زیست است، فضای امید بخشی را در برابر دیدگان عاشقان طبیعت و محیط زیست، به تصویر می کشد. رضا شجیع، گردهمائی فعالان محیط زیست در حوزه ورزش را، یک حرکت تأثیر گذار در راستای صیانت و حفاظت از محیط زیست توصیف کرد و افزود: جای بسی خشنودی و خرسندی است که شاهد پیوند دو مقوله ورزش و محیط زیست هستیم. پیوندی که منفعت آن، عاید طبیعت می شود و این یعنی، آشتی ما انسان ها، با محیطی که در آن زندگی می کنیم و نفس می کشیم.
وی در ادامه، داستان کوتاهی از "اردشیر بابکان"، که ارتباط تنگاتنگی با مفهوم عشق و دوستی نسبت به طبیعت و حفظ محیط زیست داشت را، برای حاضران تعریف کرد و از خداوند به دلیل حضور پهلوانان طبیعت در زمانه ای که اخبار تلخ و غم انگیزی در مورد محیط زیست به گوش می رسد تشکر کرد. شجیع، از وزارت ورزش و جوانان ایران، به عنوان تنها سازمان ورزشی جهان نام برد که تمامی فدراسیون ها و ادارات کل زیرمجموعه آن، در مسیر حفاظت از گونه های جانوری و جلوه های طبیعی و زیست محیطی، گام برداشته است. به طوری که در هر فدراسیون، یکی از گونه های جانوری ، به تناسب موضوع و شباهت های نمادین ورزشی، به عنوان" نماد  "برگزیده شده و به طور ویژه، نسبت به حفاظت از آن، اقدام می شود.

AWT IMAGE

AWT IMAGE

دکتر ابتکار: در روزگاری به سر می بریم که محیط زیست دچار مشکل است و نیاز به قهرمان دارد.
دکتر مجابی معاون پارلمانی سازمان محیط زیست پیام معصومه ابتکار، رییس سازمان محیط زیست را که به دلیل سفر به استان مرکزی امکان حضور در این آیین را نداشت برای حضار قرائت کرد.
 در بخشی از این پیام آمده بود: در روزگاری به سر می بریم که محیط زیست دچار مشکل است و نیاز به قهرمان دارد. اگر چه حفظ محیط زیست بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران وظیفه همه آحاد جامعه است اما ورزشکاران به دلیل شرایطی که دارند با انگیزه های داوطلبانه گام های ارزنده ای را برای حفظ حفاظت از طبیعت برداشته اند.
 پس از قرائت پیام رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست مجابی با اشاره به متن ابتکار گفت: حفظ محیط زیست وظیفه عمومی است و ودیعه ای است که آیندگان در اختیار ما قرا داده اند، متاسفانه امروز بحران محیط زیست کم نیست. بحران موجود در زمینه آب ، آلودگی هوا و انقراض های مختلف زیستی نشان از مشکلاتی است که در زمینه محیط زیست وجود دارد اما خوشبختانه دغدغه اصلی رییس جمهوری و دولت یازدهم محیط زیست است و ما امیدواریم با برنامه هایی که داریم بتوانیم اقدامات موثری برای حل مشکلات انجام دهیم.

AWT IMAGE

اهدای تندیس کارگردان بوم پاد به داریوش مهرجویی توسط وزیر ورزش و جوانان
در این مراسم داریوش مهرجویی کارگردان نام آشنای سینمای ایران تندیس کارگردان برتر بوم پاد را از دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان دریافت کرد.
مهرجویی در سخنانی کوتاه با اشاره به حل نشدن معضل آلودگی هوا گفت: من مطلبی نوشتم با این مضمون که شهری مثل نیویورک،شیکاگو، لندن و پاریس هم زمانی آلوده بودن اما می بینیم که آلودگی در سال های اخیر در آن کشورها کم شده است.  کارگردان فیلم نارنجی پوش اضافه کرد: راه حل آنها برای کمرنگ کردن آلودگی هوا بسیار ساده بود، من فکر می کنم ما هم می توانیم این کار را انجام دهیم. آنها خودروهای خراب را از دور خارج می کنند و به افراد اتومبیل نو می دهند بعد خودروهای اسقاطی را بازیافت می کنند. فکر می کنم مسئولین هم اگر کمپینی در این زمینه راه اندازی کنند و بتوانند از سازمان ها و نهادها مختلف کمک بگیرند ما هم می توانیم مشکلات آلودگی هوا را کمتر کنیم.

  AWT IMAGE

AWT IMAGE

وزیر ورزش و جوانان: از حضور در جمع پاسداران محیط زیست خرسندم
دکتر محمود گودرزی با اشاره به پدیده ترافیک، آن را مظهر مرگ تدریجی توصیف کرد و گفت: باید بپذیریم که این پدیده، نتیجه مدرن شدن جامعه امروز است؛ اما می شود در مسیر دنیای توسعه یافته قدم زد و از تجارب مفید آن ها در حفظ، آسایش، امنیت و حفظ منابع طبیعی بهره برد. او انسان را بزرگ ترین عامل تخریب محیط زیست معرفی کرد و افزود: پشت همه تخریب ها ردپای انسان دیده می شود نه ماشین و تکنولوژی. آن چنان که در همین اطراف تهران، تپه هایی هستندکه دچار تاراج زمین خواران، کوه خواران و بی رحمان به محیط زیست شده اند.
وزیر ورزش و جوانان ورود اندیشمندان، فرهیختگان و مقبولین جامعه نظیر هنرمندان و ورزشکاران به عرصه محیط زیست را یکی از راه های کارآمد در عرصه حفظ منابع طبیعی و محیط زیست دانست و افزود: تمام کسانی که نزد جامعه مقبولیت دارند، از هنرمند گرفته تا اهالی سیاست و ورزش و ...می توانند در عرصه حفاظت از محیط زیست صحه گذار باشند و با گفتار و کردار خود اندیشه محیط بانی و حفاظت از محیط زیست را ایجاد کنند.  وی با ابراز خرسندی از حضور چندین باره در جمع نمایندگانی از پاسداران حریم منابع طبیعی و محیط زیست، گفت: امیدوارم روزی از راه برسد که در حاشیه عدم توجه به محیط زیست، شاهد فجایع زیاد و وحشتناکی در گستره محیط زیست کشورمان نباشیم.

AWT IMAGE

AWT IMAGE

اهدای تندیس آهنگساز بوم پاد به نیما عظیمی نژاد توسط میثم کزازی
تندیس بوم پاد در بخش موسیقی پس پخش نماهنگ یوزپلنگان که ساخته عظیمی نژاد بود در دستان وی جای گرفت. تندیسی که توسط میثم کزازی فعال محیط زیستی و آهنگساز به وی تقدیم شد. عظیمی نژاد زمان دریافت جایزه گفت: فکر می کنم مشکلات به خاطر کمبود در دلسوزی ماست. همه می دانیم که راه حل درست شدن مشکلات چیست، اما همراهی و همفکری برای از بین بردن مشکلات وجود ندارد.

AWT IMAGE

اهدای تندیس انجمن بوم پاد به مرتضی اسلامی توسط هومن جوکار
تندیس انجمن بوم پاد به مرتضی اسلامی دبیر انجمن یوزپلنگ ایرانی اهدا شد. این تندیس را استاد جوکار به او تقدیم کرد و مجری برنامه در توصیف هومن جوکار رئیس پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی گفت: او همان کسی است که با یوزپلنگ ها می دود. در ابتدای این بخش نیز کلیپی از فعالیت های ورزشی انجمن یوزپلنگ ایرانی پخش شد. انجمنی که با چندین سال تلاش زمینه حک شدن تصویر یوز بر روی پیراهن تیم ملی فوتبال را فراهم کرد.

AWT IMAGE

اهدای تندیس مجری بوم پاد به رامبد جوان توسط مازیار ناظمی
مازیار ناظمی، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان و البته مجری با سابقه برنامه ورزشی، تندیس مجری بوم پاد را به رامبد جوان اهدا کرد. جوان پس از دریافت این تندیس گفت: پیدا کردن راهی برای حل مشکل محیط زیستی از برگزاری ای مراسم مهم تر است. متاسفانه همه ما در هر جایگاه و مقامی که هستیم به محیط زیست بی تفاوتیم. باید راهی پیدا کنیم که مشکلات محیط زیستی کمتر شود.

AWT IMAGE

AWT IMAGE

اهدای تندیس عکاس بوم پاد به علی قلمسیاه توسط نامور عباسیان
در ادامه نامور عباسیان، عکاس برجسته تندیس عکاس بوم پاد را به استاد علی قلم سیاه تقدیم کرد. نامور عباسان در توصیف علی قلمسیاه گفت: او به حق یکی از دو عکاس برتر جهان است و کسی است که هم در حوزه ورزش و هم در حوزه محیط زیست دارای خدمات برجسته و اثرگذار بوده است. استاد علی قلمسیاه هم پی از دریافت تندیس عکاس بوم پاد به نقش ورزش در حفظ محیط زیست اشاره کرد و اظهار داشت که رمز موفقیت همانا مشارکت همگانی مردم است.

AWT IMAGE

AWT IMAGE

دکتر احمدی: سعی کرده ایم از راه ورزش قدمی برای محیط زیست برداریم
پس از اهدای تندیس به پنج نفر از برترین های بوم پاد، دکتر احمدی،مشاور عالی وزیر ورزش و جوانان و معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش این وزارتخانه به سخنرانی پرداخت. وی با تقدیر از پهلوانان محیط زیست گفت: یکی از اقداماتی که در وزارت ورزش و جوانان شکل گرفت دفتر حفاظت از محیط زیست و توسعه پایدار بود که این امر خود زمینه ساز اتفاقاتی خوب و کم نظیر در همین مدت زمان محدود بوده است. احمدی افزود: ما با تاکید وزیر ورزش و جوانان، سعی کردیم از طریق تاسیس این دفتر، از راه ورزش قدمی برای حفاظت از محیط زیست برداریم.

AWT IMAGE

اهدای تندیس بازیگر بوم پاد به سام نوری توسط نگار جواهریان
بعد از خاتمه سخنان مشاور عالی وزیر ورزش و جوانان، بخش دوم اهدا تندیس ها آغاز شد که در این بخش، نگار جواهریان، بازیگر سینما و فعال محیط زیستی، تندیس برترین بازیگر بوم پاد را به سام نوری اهدا کرد. جواهریان در سخنانی کوتاه گفت؛ حفظ محیط زیست یک وظیفه فردی است و فرد فرد ما در حفظ محیط زیست مسئول هستیم. سام نوری هم  پس از دریافت تندیس گفت: برایم کسب این جایزه غیر منتظره بود. حفاظت از محیط زیست وظیفه همه ماست و باید برای رفع بحران بی آبی همه با هم تلاش کنیم.

AWT IMAGE

AWT IMAGE

اهدای تندیس ورزشکار بوم پاد به علی روغنچی توسط صمد نیکخواه بهرامی
تندیس بعدی مربوط به ورزشکار بوم پاد بود. صمد نیکخواه بهرامی، بسکتبالیست  تیم ملی جایزه را به دختر علی روغنچی، دوچرخه سوار داد که خود نتوانسته بود در مراسم حضور یابد و علت عدم حضورش، فعالیت محیط زیستی او و رکابزنی اش برای فک خزری بود.

AWT IMAGE

AWT IMAGE

اهدای تندیس خبرنگار بوم پاد به زهرا کشوری توسط مهناز افشار
پس از آن نوبت به تقدیر از خبرنگار بوم پاد رسید که در این بخش مهناز افشار جایزه برترین خبرنگار بوم پاد را به زهرا کشوری اهدا کرد. مهناز افشار در سخنان کوتاهی گفت: وجود مشکلات محیط زیستی نباید باعث شود از دیدن کارهای خوب و  تقدیر از کسانی که برای حفظ محیط زیست تلاش می کنند غافل شویم.

AWT IMAGE

AWT IMAGE

اهدای تندیس معلم بوم پاد به هوشنگ ضیایی توسط دکتر اصغر محمدی فاضل
جایزه معلم بوم پاد را دکتر اصغر محمدی فاضل به مهندس هوشنگ ضیایی اعطا کرد. دکتر فاضل در زمان اهدای تندیس هوشنگ ضیایی از حاضرین در سالن خواست به احترام او و تمامی محیط بانان این سرزمین بایستند و ایستاده این پهلوان طبیعت را تشویق کنند. کلیپ تلاش های ضیایی که با صدای محمد نوری پخش شد، جمعیت حاضر در سالن را تحت تأثیر قرار داد.

AWT IMAGE

AWT IMAGE

محمد درویش: امروز وزارت ورزش و جوانان از منظر حمایت از آموزه‌های محیط زیستی در رأس قرار گرفته است.
پس از اهدای جوایز محمد درویش، مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان محیط زیست در سخنانی کوتاه از وزیر ورزش و جوانان و هیات همراه وی برای حمایت از محیط زیست تقدیر کرد و از جمع حاضر در سالم خواست دکتر گودرزی و همراه سبزاندیشش را تشویق کنند. درویش گفت: امروز وزارت ورزش و جوانان در بین همه‌ی کشورهای موجود در کره زمین، از منظر حمایت از آموزه‌های محیط زیستی در رأس قرار گرفته است. چرا که تا امروز این تنها نام ایران است که نشان داده تمامی 50 فدراسیون ورزشی‌اش به همراه 31 اداره کل تربیت‌بدنی در یکایک استان‌هایش، تمام قد از گرایه‌های محیط زیستی حمایت کرده‌ و می‌کنند.

AWT IMAGE

اهدای تندیس خواننده بوم پاد به رضا یزدانی توسط دکتر شعبانی بهار
پس از سخنان درویشی نوبت به بخش سوم اهدای جوایز رسید. جایزه برترین خواننده بوم پاد را دکتر شعبانی بهار معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان به رضا یزدانی اهدا کرد. یزدانی پس از دریافت جایزه گفت: از 14 سال پیش ترانه های زیادی در زمینه محیط زیست خوانده ام اما  این اولین جایزه ای است که در این زمینه به من داده می شود. او  با خواندن بخش هایی از ترانه هایی که در طول این سال ها خوانده گفت: متاسفانه هیچکدام از این ترانه ها از رسانه ملی کشور پخش نشد درحالیکه این ترانه ها برای محیط زیست خوانده شده است. همه ما در حد خودمان سعی می کنیم به حفاظت از محیط زیست کمک کنیم و امیدوارم این تلاش ها دیده شود.

AWT IMAGE

AWT IMAGE

اهدای تندیس مستندساز بوم پاد به فتح الله امیری توسط مهدی پاشازاده
پس از خواننده بوم پاد، نوبت به مستندساز بوم پاد رسید که پخش کلیپی تأثیرگذار از فعالیت های فتح الله امیری زمینه تشویق حضار را فراهم کرد. مهدی پاشازاده بازیکن سابق تیم فوتبال استقلال، تندیس مستندساز بوم پاد را به فتح الله امیری برنده سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر اهدا کرد. امیری پس از دریافت تندیس گفت: خوشحالم که تندیس را از یک استقلالی دریافت کرده ام و آن را پهلوانان گمنام طبیعت، به محیط بانان زحمت کش تقدیم می کنم.

AWT IMAGE

اهدای تندیس کاریکاتوریست بوم پاد به میرشاه ولد توسط علی میرایی
در ادامه تندیس کاریکاتوریست بوم پاد به محمد رضا میرشاه ولد رسید. وی پس از دریافت تندیس بوم پاد چنین گفت: کاریکاتوریست باید حرفش را روی کاغذ بزند، اگر بگذارند می زنیم، خواهش می کنم بگذارید.

AWT IMAGE

اهدای تندیس مولف بوم پاد به هومن بهمن پور توسط افشین مولایی
افشین مولایی، مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت ورزش و جوانان جایزه مولف بوم پاد را به هومن بهمن پور اهدا کرد. بهمن پور مولف چندین کتاب در حوزه های ورزش و محیط زیست، در سخنان کوتاهی گفت: احتمالاً این تندیس را به خاطر کارهایی که از این پس خواهم کرد به من اهدا کرده اند. مولایی هم در سخنان کوتاهی گفت چه کسی گفته حفظ محیط زیست اقدامی فردی است در حالی که ما ایرانی ها در فعالیت های گروهی هم بسیار موفق بوده ایم و ایثارگری یکی از مهمترین شاخصه های ایرانی هاست و از این رو باید به خودمان، ملتمان و کشورمان افتخار کنیم.

AWT IMAGE

اهدای تندیس برنامه ساز بوم پاد به الهام پورهادی توسط نیما نکیسا
نیما نکیسا دروازه بان اسبق تیم ملی؛ جایزه برنامه ساز برتر بوم پاد را به الهام پورهادی، تهیه کننده برنامه «سرزمین من»  تقدیم کرد. نکیسا در سخنان کوتاهی گفت باید هر کس از خودش شروع کند و حفظ محیط زیست یک مسئولیت اجتماعی است.

AWT IMAGE

اهدای تندیس مدیر ورزشی بوم پاد به رضا گل محمدی توسط دکتر احمدی
پس از آن دکتر سید عبدالحمید احمدی، مشاور عالی وزیر ورزش و جوانان بار دیگر بر روی صحنه آمد تا جایزه مدیر ورزشی بوم پاد را به رضا گل محمدی مدیر کل ورزش و جوانان استان البرز اهدا کند. گل محمدی در سخنان کوتاهی تندیس خود را به 6000 ورزشکاری تقدیم کرد که در سه مرحله برای پاکسازی جاده زیبای کرج چالوس تلاش کرده اند.

AWT IMAGE

اهدای تندیس فیلم ساز بوم پاد به پرهام دیباج توسط آرش میر اسماعیلی
آرش میراسماعیلی قهرمان جودو کشورمان تندیس بعدی را به پرهام دیباج به عنوان برترین فیلمساز بوم پاد اهدا کرد.

AWT IMAGE

اهدای تندیس نقاش بوم پاد به محمد کبریا توسط عباس محمدی
عباس محمدی دیده بان کوهستان نفر بعدی بود که بر روی صحنه آمد تا جایزه برترین نقاش بوم پاد را به محمد کبریا تقدیم کند. محمد کبریا نقاش زیست توپ است که سخنانش گفت این اثر هنری ارزشمند قرار است جهت استقرار در موزه فیفا به کشور سوییس ارسال شود.

AWT IMAGE

اهدای تندیس رسانه بوم پاد به احسانی محمدی توسط استاد منوچهر زندی
در ادمه این برنامه منوچهر زندی پیشکسوت عرصه رسانه، تندیس رسانه بوم پاد را به احسان محمدی برای پایگاه خبری تحلیلی زیست بوم اهدا کرد. زندی در سخنان کوتاهی گفت: ارتباط ورزش و محیط زیست حدود 70 سال با تأخیر در ایران آغاز شده ولی حالا هم که شروع شده بسیار خوب و ارزشمند است و اقدامی ماندگار برای وزارت ورزش و جوانان محسوب می شود.

AWT IMAGE

رونمایی از کمپین «سبزش کن»
رونمایی از کمپین «سبزش کن»  اقدام دیگر این مراسم بود که در آن آرش نورآقایی توضیحاتی در مورد این کمپین و زیرمجموعه های آن ارایه کرد. نورآقایی همچنین در مورد تندیس بوم پاد و فلسفه این نامگذاری صحبت کرد.

AWT IMAGE

تجلیل از حامیان
در پایان این مراسم از حامیان مادی و معنوی این آیین با حضور استاد ابراهیم جوادی، استاد تیمور غیاثی و استاد بیژن خراسانی قدردانی شد.

AWT IMAGE

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 3742 بار   |   دفعات چاپ: 1088 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضا شجیع Dr. Reza Shajie Official Website
Persian site map - English site map - Created in 0.03 seconds with 40 queries by YEKTAWEB 4341