پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضا شجیع- اخبار و اطلاع رسانی
رونمایی از کتاب «پایداری از طریق ورزش» با حضور رئیس کمیته ملی المپیک

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1397/2/19 | 
رونمایی از کتاب «پایداری از طریق ورزش» با حضور رئیس کمیته ملی المپیک
 
در مراسمی با حضور دکتر سید رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک از کتاب «پایداری از طریق ورزش» رونمایی شد. این کتاب که نسخه انگلیسی آن از سوی کمیته بین المللی المپیک منتشر شده؛ توسط هومن بهمن پور و رضا شجیع ترجمه شده و از سوی انتشارات شورآفرین به بازار نشر روانه شده است. ر ابتدای مراسم رضا شجیع و هومن بهمن پور که ترجمه کتاب پایداری از طریق ورزش را برعهده داشته اند، توضیحاتی درباره این کتاب ارائه کرد.
شجیع در ابتدای نشست اظهار داشت: از سال 1992 میلادی، علاوه بر فرهنگ و صلح، محیط زیست نیز در دستور کار المپیک قرار گرفت و کمیته ای دیگر بر کمیته هایی که در المپیک هدف توسعه را دنبال می کردند، اضافه شد. در حال حاضر پرداختن به مسائل اجتماعی و ارتقای فرهنگی بیش از فعالیت های ورزشی برای کمیته بین المللی المپیک مهم است.
در ادامه سید رضا صالحی امیری خطاب به حاضران گفت: وقتی مطلع شدم این کتاب قرار است، رونمایی شود با جان و دل آمدم. وی افزود: اگر کسی منشور دستوری المپیک را مطالعه کند، متوجه می شود که فسلفه تشکیل آن چیست و نگاه جدیدی به المپیک پیدا خواهد کرد.
رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: اخلاق مهمترین ویژگی یک ورزشکار است. ورزشکاران زیادی در دنیا بودند و هستند اما خیلی‌ها آنها را نمی شناسند. در صورتی که همه شما پهلوان تختی را می شناسید؛ زیرا تختی جوانمرد بود.

 
نشانی مطلب در وبگاه پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضا شجیع:
http://shajie.ir/find.php?item=1.54.900.fa
برگشت به اصل مطلب