پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضا شجیع- اخبار و اطلاع رسانی
گزارش عملکرد کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی و ورزش کشور منتشر شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1397/12/11 | 
گزارش عملکرد کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی و ورزش کشور منتشر شد

ساماندهی امور فرهنگی در بخش ورزش کشور از جمله دغدغه ­ها و موضوعاتی است که از دهه گذشته مورد توجه جدی سیاست­ گذاران و برنامه ­ریزان حوزه فرهنگ و ورزش کشور بوده است. در این راستا، سازمان تربیت ­بدنی در سال 1384 با اخذ مصوبه از شورای ­عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر تأسیس کمیسیون فرهنگی تربیت­بدنی کشور از پشتوانه حقوقی برای ساماندهی امور فرهنگی در ورزش کشور برخوردار شد. متعاقباً با تدوین و تصویب آیین­ نامه کمیسیون مذکور در سال 1387، ساختار و ساز وکارهای لازم و نیز دستگاه ­های عضو و ذی­سهمان برای این مهم طراحی و پیش ­بینی شد. با فعال­ سازی کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی و ورزش کشور در سال 1393، روند ساماندهی امور فرهنگی در بخش ورزش کشور با رشد و شتاب بیشتری همراه گردید، به گونه ­ای که تا پایان سال 1397،  28 جلسه کمیسیون با حضور نهادهای مرتبط و دستگاه ­های اجرایی عضو برگزار شد که مصوبات و تصمیمات شایسته و قابل توجهی را در برداشته است.
یکی از مهمترین مصوبات و آثار مثبت برگزاری جلسات کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی و ورزش کشور تدوین پیش ­نویس «نظام نامه فرهنگی ورزش کشور» بوده است که در جلسه 781 شورای­عالی انقلاب فرهنگی مورخ 95/3/25 به تصویب نهایی رسید و در تاریخ 95/5/6 جهت اجرا به وزارت ورزش و جوانان و سایر اعضای شورا و کمیسیون مذکور ابلاغ گردید.
در شرایط کنونی وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی کمیسیون فرهنگی تربیت ­بدنی و ورزش کشور و نیز به عنوان دبیرخانه این کمیسیون، نقش فعالی را در اجرایی نمودن نظام­ نامه فرهنگی کشور ایفا نموده و تلاش داشته تا در تعامل و همکاری سازنده با کلیه نهادها، سازمان­ ها، دستگاه­ های اجرایی مرتبط و بالاخص دستگاه ­های عضو کمیسیون گام­ هایی را برای تحقق مفاد نظام ­نامه بردارد.
گزارش حاضر منعکس ­کننده عملکرد این کمیسیون در وزارت ورزش و جوانان است که با همکاری سایر نهادها و دستگاه­ های مرتبط به منظور اجرای نظام­نامه فرهنگی ورزش کشور انجام شده است. اطلاعات ارائه شده به تفکیک هر یک از بندهای ده گانه نظام­نامه تنظیم شده و تلاش شده تا مجموعه اقدامات انجام شده مورد توجه قرار گیرد. امید است بتوان با همکاری و هم ­افزایی بیشتر سایر نهادها و دستگاه­ های مرتبط، بتوانیم بسترهای لازم برای اجرای کامل نظام­ نامه فرهنگی ورزش کشور را فراهم سازیم.

برای دانلود و مشاهده گزارش کلیک نمایید. 
نشانی مطلب در وبگاه پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضا شجیع:
http://shajie.ir/find.php?item=1.54.943.fa
برگشت به اصل مطلب